Život s úsměvem


Rady, články, knihy

22.12.2015 15:06

Nepřehlédněte dva knižní tituly-Život na živo , Minulost je mrtvá-od Vladimíra Kafky.

Minulost je mrtvá, život začal právě teď Vladimír Kafka vám bude průvodcem a ukáže vám cestu za tajemstvími lidské podstaty i fungováním duchovních zákonů. Názvy několika kapitol snad napovědí, na co se můžete těšit a co se dočtete. * Nutnost změny, odpuštění a víra * Chyba jako zákon hmotného...

—————

09.11.2015 18:46

Kniha Markuse Rothkranze:

Kniha Markuse Rothkranze:   https://www.markusrothkranz.cz/knihy/

—————

10.10.2015 16:24

Čtěte

web pro všechny : https://calm9.webnode.cz/  

—————


Přírodní potraviny a léčby proti rakovině   - Kazimierz Adamczyk 

Dr. Ben Johnson (kterého někteří z vás znají jako jediného lékaře, který hovořil ve filmu The Secret – Tajemství) definuje zcela jednoznačně povahu mamografie. „Mamografie způsobuje rakovinu prsu. Tečka.“ To je mnohonásobně a jednoznačně doloženo a publikováno, přesto jsou dodnes ženy těmto testům, ZPŮSOBUJÍCÍM rakovinu prsu, podrobovány.

Spolehlivost testů se udává číslem 52 %. To znamená, že (zhruba) u poloviny žen je rakovina testem diagnostikována a u druhé poloviny nikoliv. Jelikož ovšem testy nepochybně rakovinu ZPŮSOBUJÍ, bylo by stejně spolehlivé, ale mnohem ZDRAVĚJŠÍ, hodit si mincí.

V případě pochybnosti existují nezávadnější možnosti vyšetření: ultrazvuk nebo magnetická rezonance (MRI). Existující nádory mají zvýšený přívod krve a citlivost ultrazvuku na tento jev je 80 %, tedy mnohem vyšší než u mamografie.

Pokud uvažujete pouze o preventivním vyšetření, existuje vlastně jen JEDINÁ metoda: infračervená termografie. Nic se zde žen nedotýká, nic je netlačí a nemačká, neexistuje přitom žádné rakovinu způsobující záření. Naše tělo vyzařuje teplo v infračerveném spektru (máme tři hlavní rozsahy: infračervené, viditelné a ultrafialové). Je to tedy světlo a teplo vyzařované naším tělem, v neviditelném spektru. Termografie byla vyvinuta původně k vojenským účelům, mnozí z vás určitě znají alespoň z filmů brýle používané k nočnímu viděni – ty registrují infračervené spektrum a vidí nepřítele i ve tmě.

V lékařském použití se tato technika používá ke zjištění „horkých míst“ v těle. Dávno předtím, než se vyvine nádor, jsou v těle přítomny rakovinné buňky. Udává se, že trvá možná až osm let, než se vytvoří nádor takové velikosti, aby ho dokázala mamografie nebo ultrazvuk vůbec zjistit. To už ale je celkem pozdě, takový malý nádor sestává z miliardy buněk, které se v těle dávno „usadily a zabydlely“.

To je další z důvodů, proč mamografie „nezachraňuje“ životy – protože i kdyby její schopnost zjištění nádorů nebyla jen 52/48, ale třeba klidně stoprocentní, nejedná se v žádném případě o preventivní diagnózu. K diagnóze dojde, když už je všechno hotovo.

Infračervená termografie zjistí jako jediná rakovinné buňky mnohem dříve, než se utvoří nádor. Mamografické vyšetření pouze zjistí, jestli už se utvořil.

Dostatečné množství mamografických vyšetření může vést nakonec k úspěšnému zjištění nádoru vyšetřením způsobeného. Udává se, že každé mamografické vyšetření zvyšuje možnost rakoviny prsu o 2%. V USA se „preventivní vyšetření“ provádějí od 40. roku jednou ročně, tzn., že žena, která se jim poslušně a pravidelně podrobuje, zvýšila do své padesátky riziko onemocnění o 20 %. V českém prostředí je naštěstí situace mírnější:

(Mamografické vyšetření se provádí v rámci preventivních prohlídek od 45 let vždy ve dvouletých intervalech. Vyšetření probíhá na základě doporučení gynekologa či praktického lékaře. https://www.vzp.cz/klienti/programy-prevence/preventivni-prohlidky/mamograficke-vysetreni-prsu)

Mimo to byla vloni publikována studie, která uvádí, že mamografie mezi 40. a 50. rokem ničemu nepomáhá. To ovšem rakovinovému průmyslu nebrání v tom, aby metodu dále doporučoval a prováděl v rámci vyvolávání strachu a náboru nových výnosných pacientek, kterým se pak dostává léčby, která nepomůže, ale uškodí, a o jiných způsobech léčby se mluvit nesmí.

Tamoxifen je jedním z užívaných „léků“ na rakovinu prsu(https://farmaceutika.info/tamoxifen-ebewe-20-mg#ptab1). Rakovinné buňky mají receptory, a některé z nich jsou receptory na estrogen. Tamoxifen se „přilepí“ na tyto receptory a obsadí je, aby už se na ně nemohl estrogen vázat.

Jsou tři přirozené ženské estrogeny: estradiol, estron, and estriol. Estradiol je nejpotentnější, co se týče podílu na vzniku rakoviny. Bylo by tedy prospěšné obsadit receptory, aby se na ně nemohl vázat pouze estradiol. Lékař, který o tom hovoří, podává svým pacientům estriol: přirozený hormon, který si tělo jinak samo vytváří. Ten se pak váže na receptory, a estradiol už nenajde volné místo. Stejně tak lze obsadit tyto receptory sójou a je několik dalších možností – ale tamoxifen mezi přijatelné možnosti nepatři. Uvádí se jako SPOUŠTĚČ vzniku rakoviny dělohy. Přirozenější a přírodnější způsoby se ovšem v medicíně neuchytí: zhruba před sto lety byla medicína předefinována jako odbytiště produktů farmaceutického průmyslu, a jediným cílem je zvyšovat obrat. Jeden z bývalých ředitelů FDA (Úřad pro léčiva a potraviny) řekl, že nebudou nikdy a za žádných okolností provádět klinické testy přirozených substancí. To prostě nedovolí.

S mamografií a tamoxifenem si průmysl vytváří klientelu stálých pacientů. Je to dobrý obchodní model: nemáte-li rakovinu prsu, provádíte pravidelná mamografická vyšetření a pak ji dostanete.

Přírodní a přirozená léčiva tedy v oficiální medicíně místo nemají – a jak většina z vás ví, tendence směřuje k tomu, že se o jejich účincích zčásti už vůbec nesmí hovořit, pod pohrůžkou trestu a postihů. Pokus farmaceutického průmyslu vymazat z vědomí, že příroda poskytuje lék na všechny nemoci… Mnoho lidí daruje peníze nadacím a organizacím na výzkum rakoviny – většinou lidé, kteří chtějí pomoci dobré věci. Ale méně než 20 % darovaných peněz vtéká do výzkumu – zbytek spolkne organizace, administrace, platy předsednictva a další výdaje…Jak je to s rakovinou prostaty? Je PSA skutečně smysluplný test? (PSA = prostatický specifický antigen. Jedná se o glykoprotein složený z 237 aminokyselin, který produkuje každá prostata, neboť je nutný k normální funkci spermatu. Za fyziologického stavu je většina PSA vylučována do semene, neboť způsobuje jeho zkapalnění. Pouze malá část se dostává do krevního séra a je detekovatelná. V případě porušení vnitřní architektury prostatické žlázy se větší část PSA začne dostávat do krevního séra a způsobí zvýšené hladiny PSA v krvi. 

Problém je v tom, že 80 procent nálezů se ukázalo jako nesprávně pozitivních. Doporučují se pravidelné preventivní prohlídky pro muže nad padesát, ale hladina PSA může být zvýšena – kromě rakoviny – z dalších důvodů, např. byla-li prostata v posledních 24 hodinách podrážděna, nebo zánětlivým procesem… Pacient s pozitivním nálezem pak samozřejmě proběhne veškerá stádia, čili biopsie, chemoterapie, ultrazvuk, ozařování, operace… přičemž většina lidí s rakovinou prostaty na ni za normálních okolností neumírá.

Lékař ve filmu odhaduje, že 88 % mužů nad 80 let má rakovinu prostaty. 3 % z nich na to umírá, 8 % z nich to ovlivňuje, a zbytek s tím žije zcela normálně. A vzhledem k 80 % nesprávných pozitivních diagnóz by bylo lépe se testu vyvarovat. Existují spolehlivější a neinvazivní testy jako AMAS (Antimalignin Antibody in Serum)-Test, nebo Navarro Urin Test, určující hladinu hCG v moči a krvi…)

 

7 KLÍČOVÝCH PRINCIPŮ LÉČBY

Dr. Jimenez hovoří o tom, jak se jeho životní dráha změnila před 25-30 lety tím, že začal hledat přírodní a přirozené způsoby léčby pro svého otce, jenž měl rakovinu prostaty a byl zpočátku podroben všem konvenčním metodám. Hledání mělo úspěch, otec se nakonec uzdravil, ačkoliv měl metastáze i mimo prostatu, dokonce až v kostech. Nyní vede Dr. Jimenez institut Hope4Cancer https://www.hope4cancer.com/ a sdílí s námi poznatky o úspěšných krocích k léčbě rakoviny.

Před čtvrt stoletím používal trochu jiné metody než dnes, například intravenózní vitamín C. Během doby se stav vědění vyvinul, nejen ohledně léčby rakoviny, ale také ohledně jejích charakteristických znaků, společným VŠEM tumorům, běžným i vzácným, jako například ovlivnění krevního toku: tumor nemůže vyrůst přes velikost 2 mm, aniž by ovlivnil krevní tok. Krev pak proudí k tumoru zvýšenou měrouV klinice se provádějí odpovídající měření a pak je tok krve k tumoru snižován – kolem 50 % pacientů vykazuje během prvních tří týdnů v klinice snížení krevního toku k tumorům. Tím se zamezuje tomu, aby tumory čerpaly živiny potřebné k růstu, a též se zamezuje vylučování vedlejších produktů jejich metabolismu – odpadů, které jsou ohromnou zátěží pro tělo.

Během posledních 25 let se vytříbilo 7 klíčových principů terapie rakoviny:

  1. Netoxická terapie
  2. Stimulace imunitního systému
  3. Detoxikace
  4. Výživa
  5. Antimikrobní terapie – nejen u rakoviny, ale všech chronických onemocnění hrají velkou roli – ať je teorie vzniku rakoviny jakákoli: paraziti (Clark), houby (Simoncini), nebo viry a bakterie – očista těla je důležitá
  6. Velká část času se věnuje na klinice emocím pacienta, zpracování konfliktů a traumat. Teprve poté, co otevřeme naše ranečky a vypustíme z nich tajemství a zranění, která s sebou vláčíme, může probíhat skutečná léčba. Pocity totiž můžeme potlačovat, ale i když je vytěsníme, zůstávají kdesi a ovlivňují náš imunitní systém a celou naši situaci.
  7. Kyslíková terapie

Jako nejlepší se jeví hypertermie (horečka), sono-photo dynamická terapie (zvuk a světlo), kyslíková terapie, a – nejnovější přírůstek v arsenálu – virová terapie RIGVIR. To je jediný známý NE geneticky modifikovaný virus, který s radarovou přesností infikuje a hubí rakovinné buňky, zatímco obyčejné buňky ponechává bez povšimnutí.

(Na poli medicíny probíhají pokusy – např. firmou Amgen – vytvořit geneticky modifikované viry, které by tuto úlohu plnily, ale o těch zde nemluvíme.) Jedná se o přirozený a nemodifikovaný virus, není patogenní, nachází se v přírodě, a sice ve zdravých vnitřnostech zdravých dětí mezi 7. – 11. rokem, je tedy součástí jejich mikroflóry. Tento objev se datuje už od šedesátých let v bývalém Sovětském svazu. Dnes je institut, v němž tato práce začala, na území Lotyšska.

Tento virus tedy putuje k rakovinným buňkám, pak do nich pronikne a rozbije je. Rigvir má také schopnost vázat se na proteiny pod buněčným povrchem, které zodpovídají za to, že rakovinné buňky jsou pro náš imunitní systém „neviditelné“. Když potom posílíme jakkoliv náš imunitní systém, dokáže si s dříve neviditelnými záškodníky poradit.

Viry nejsou tedy jen škodlivé, ale jsou i prospěšné, stejně jako jsou „dobré“ a „špatné“ bakterie.

Dr. Jimenez, který má šest dětí, by nikdy nedával pacientům něco, co by nedal i svým dětem a sobě. To je hlavní rozdíl mezi léčitelem a lékařem: léčitel klidně použije sám prostředky, které dává svým pacientům. Na druhé straně 86 % onkologů by se nechtělo podrobit procedurám, které dopřávají svým pacientům (těch zbývajících 14 % by možná prchlo dodatečně).

PDT – fotodynamická (světelná) terapie – se používá úspěšně na terapii rakoviny kůže a její princip je znám už zhruba 100 let. Nověji se používá (endoskopicky) i na rakovinu jícnu a žaludku. PDT má ovšem své meze – může se použít na výše zmíněné typy rakoviny, protože si na ně dokáže „posvítit“.Když se jedná o tumory ne na kůži nebo v trávicí trubici, PDT si s nimi už neporadí, protože světlo nedokáže putovat skrze stěny.

Na institutu Hope4Cancer se používá sono-fotodynamická terapie (SPDT), která využívá světlo a zvuk. Zvuk na rozdíl od světla dokáže cestovat skrze stěny, šíří se vodou (z níž asi ze tří čtvrtin sestáváme). Sono-fotodynamická terapie používá světlo a zvuk k ovlivnění rakovinných buněk.

Zvuková část funguje tak, že se vysílá ultrazvuk se specifickou amplitudou a vlnovou délkou. K tomu se používá substance, stupňující citlivost na světlo, a ta je absorbována rakovinnými buňkami. Je to látka odvozená z chlorofylu, tedy zcela netoxická. Rakovinné buňky ji absorbují v poměru 70:1. Tedy rakovinné buňky jí absorbují 70x více, než běžné buňky. Po podání se čeká 24 hodin na maximální vstřebání v rakovinných buňkách. Normální buňky z nějakých Bohem daných důvodů přijatou substanci zase vyloučí. Po 24 hodinách je tato látka zvyšující citlivost na světlo obsažena POUZE v rakovinných buňkách. Ale sama o sobě nic nedělá, ani chemicky, ani biologicky – k akci se musí teprve probudit. K tomu slouží zvuk a světlo. Zvuk určitých frekvencí, amplitud a intenzity stimuluje aktivitu látky (která není tělu vůbec cizí), a ta pak uvolňuje kyslíkové radikály, a ty jsou pro rakovinné buňky velmi zhoubné.

Každá terapie musí zohledňovat několik zásadních aspektů: detoxikaci jater, ledvin atd. Zde přichází jako první bod: výživa, šťávy. A prostředek číslo jedna:kávový klystýr. Kávový klystýr není určen k pročištění střev, ale k detoxikaci jater.

Pohyb a cvičení, lymfatické drenáže, rebouncing – pohupování na trampolíně, a duševní hygiena. Negativní myšlenka dokáže zahubit rychleji než viry a mikrobyTedy detoxikace mysli je klíčováPořadí zde je dokonce obrácené: nejdůležitější je detoxikace mysli, a pak teprve přichází na řadu emoce a tělo.

7 HLAVNÍCH TOXIČNOSTÍ

Dr. Rashid Buttar hovoří o tom, že hlavní dva aspekty – nejen u rakoviny, ale u všech nemocí, jsou nedostatek a toxičnost (jedovatost).

Rozlišuje 7 hlavních toxičností:

  1. ěžké kovy 
  2. chemikálie a pesticidy v jídle, které narušují imunitní systém, jenž pak dovoluje vstup třetí toxičnosti, tzn.
  3. bakteriím, virům, kvasinkám atd.
  4. radiace a elektrosmog, 
  5. toxičnost emocí
  6. jídlo – ne co je obsaženo v jídle, ale co mu bylo provedeno = genetické modifikace, ozařovaní, homogenizace, pasterizace,
  7. toxičnost je duchovní.

Jím užívaná specifická metodologie je označena akronymem AARSOTA: v podstatě se jedná o to, že rakovinné buňky „předstírají“ tělu, že jsou plod. V těhotenství se dítě vyvíjí v mateřském těle, a imunitní systém na něj neútočí jako na cizí těleso, protože má určitá genetická označení, jako napříkladgonadotropin (HCG) a alpha feto protein (AFP), které organismu sdělují, že útočit nemá. Rakovinné buňky mají k dispozici tatáž označení – a proto si s nimi imunitní systém nedokáže poradit, protože je nevidí jako něco nepatřičného. AARSOTA dovoluje imunitnímu systému rozpoznat rakovinné buňky jako něco cizorodého a poradit si s nimi.

V principu se dá říci, že zcela intaktní imunitní systém nedovolí rakovině se šířit. Pokud má někdo rakovinu, znamená to NEZVRATNĚ, že se jedná o nedostatečnou funkci imunitního systému. (Na všech rovinách – tělesné, duševní i duchovní.)

Dr. Buttar používá pětistupňovou metodologii. První stupeň je detoxikace organismu a oprava imunitního systému. Druhý stupeň je optimalizace fyzického systému. Vyjádřeno kvantovým jazykem: nulový bod. Dosažení maximálního výkonu s minimálním nasazením energie. Třetí fáze je modulace imunitního systému, jeho oprava a dosažení maximální účinnosti. Čtvrtá fáze je AARSOTA: zde se systém naučí identifikovat rakovinu a poradit si s ní. Pátý stupeň je údržba: udržet si schopnosti a um, osvojené při prvních čtyřech fázích.

ANTINEOPLASTONY

Dr. Stanislaw Burzynski objevil v 70. letech souvislosti, na jejichž základě začal léčit rakovinu substancemi, které nazval antineoplastony. Aplikoval ji především na „beznadějných“ pacientech s mozkovými tumory, protože ti patří v onkologii k nejtěžším případům, a on uvažoval tak, že když tyto nejtěžší případy budou žít po léčbě bez tumorů deset, dvacet let, bude to pádný důkaz platnosti jeho objevu.

Antineoplastony se nesnaží hubit tumory, jako činí chemoterapie, ale v podstatě fungují jako vypínače: zapínají aktivitu genů, které se podílejí na boji proti rakovině, a vypínají aktivitu genů, které se podílejí na růstu rakoviny. O zbytek už se pak stará tělo samo. Nicméně Dr. Burzynski říká, že nesmí tento výraz „vypínače“ použít, protože se momentálně soudí s Texaskou lékařskou komorou, která v použití tohoto výrazu spatřuje šíření nedovolené reklamy. Vlastně jediná věc, kterou smí veřejně říci, je adresa jeho kliniky. Antineoplastony (což je skupina látek, nacházejících se běžně v krvi a moči) podle Dr. Burzynskiho také vlastně napomáhají tělu pouze k tomu, aby se dokázalo postarat o sebe samo. I zde tedy hraje zásadní roli stav imunitního systému.

 

ESSIAC, JMELÍ, JETELÍČEK A NEJMENOVANÁ MAST, YZOP A NOVÁ MEDICÍNA

Další lékař hovoří o úspěšných léčebných postupech, které používá. Essiac je jedním z takových produktů. Je to vlastně bylinkový čaj. Jeho historie už trvá jedno století. Když bylo kanadské nemocniční sestře René M. Caisse kolem pětadvaceti let, dostala rakovinu prsu a lékaři tvrdili, že je potřeba provést okamžitou amputaci. Jelikož jedna její přítelkyně po takové amputaci zemřela, rozhodla se, že se pokusí najít jinou cestu. Indiánský léčitel jí pak udělal směs z bylinek, které rostly v okolí, s tím, že má pít čaj každý den, a ona se uzdravila a později pomohla svojí slavnou čajovou směsí tisícům dalších nemocných. Směs se prodává dodnes.

Dr. Mumby se zmiňuje o dobrých výsledcích s homeopatickým přípravkem ze jmelí (původně vyvinutým R. Steinerem) – v Americe pod názvem Iscador. Jmelí je sice toxické, ale ve správných dávkách neocenitelný lék. Dr. Mumby uvádí, že – ač k neuvěření – v Německu je prý v současné době jmelí nejfrekventovanější drogou v onkologii – 60 % podávaných medikamentů prý obsahuje něco ze jmelí.

Známá herečka Suzanne Somers měla v roce 2001 ve věku 55 let rakovinu prsu. Iscador našla ve spisech o Rudolfu Steinerovi, který tvrdil, že imunitní systém se jím posílí natolik, že už jím hned tak nic neotřese. Jelikož se lék tehdy v USA neprodával, objednala si jej ve Švýcarsku od firmy WELEDA a píchala si jej po 2 roky. Brala přípravek až do dalšího pobytu v nemocnici, kdy u ní byla opět diagnostikována rakovina, ale vzápětí se ukázalo, že diagnóza byla nesprávná. Zdá se, že jí jmelí opravdu svědčí, uvážíme-li, že jí bude napřesrok už sedmdesát J (foto z filmu).

Herbalistka Wendy Wilson hovoří o lučním jeteli. Ano, ten červený jetelíček, co znáte z luk. Říká, že je to skvělý prostředek na očištění krve. Nasbírat si ho lze nejlépe v září. Samozřejmě bez roundupu a podobných jedů.

Ty Bollinger vypráví, že měl rakovinu kůže, tzv. basaliom či bazocelulární karcinom. Musel se rozhodnout, jestli se podrobit noži, což je obvyklá procedura, nebo se držet toho, co se naučil a co zprostředkuje druhým. Nakonec se rozhodl pro druhou možnost, vzal přírodní mastičku, kterou nejmenuje – viz obrázek – a během 5-6 dnů to jednoduše odpadlo, vytvořila se přes to čerstvá kůže a bylo po rakovině.

Ty ví, že přírodní způsoby fungují. Jednak z vlastní zkušenosti, a pak ze zkušeností tisíců lidí, kteří se s ním v průběhu let o své zkušenosti dělí.

Dr. Cowden vypráví o technikách, které používá k léčbě rakoviny, a jimž vyučuje i lékaře. Za velmi důležitou považuje techniku zvanou Recall Healing. Ta spočívá v uvědomění a verbalizaci nevědomých šablon, které máme už od dětství (ale mohou se vytvářet již před narozením nebo dokonce v předchozích generacích) a podle nich se pak všechno řídí. Na základě diagnózy lze určit emoční konflikt a události, které problém – a onemocnění – způsobily.

Lékař nemůže pacientovi sdělit povahu konfliktu, ale musí ho vést vhodnými otázkami k tomu, aby si jej sám uvědomil.

Dr. Cowden používá zvláštní program, který patnáct vteřin nahrává pacientův hlas, ne slova, ale frekvence, a za patnáct vteřin ukáže povahu spojených emočních konfliktů. Navíc pak přístroj transponuje nalezené frekvence „homeopaticky“, a zatímco pacient poslouchá kupříkladu příjemnou hudbu, jsou tyto „homeopatické“ frekvence jeho emocí posílány zpět k němu pomocí elektrod, které drží v rukou.

Používá i široké spektrum rostlinných přípravků, například EZOV, extrakt z květů yzopu, impregnovaný 45 energetickými kombinacemi, který podle Dr. Cowdena způsobí (mimo jiné) toto: pokud si vezmete kapky před spaním, aniž byste dělali cokoliv jiného, změní to váš snový stav: pokud máte opakované sny, které nikdy nedospějí k rozřešení, přijde sen, kde se problém rozřeší. Pokud sníte vždy jen černobíle, sny budou barevné. Pokud si sny nikdy nepamatujete, i to se změní.

Podle více než třicetiletých zkušeností Dr. Cowdena je rozřešení emočních konfliktů nejdůležitějším krokem k vyléčení.

Těžké kovy a mikrobi se soustřeďují v těle tam, kde sedí nevyřešený konflikt, většinou emoční a ne vědomý. Už v mateřském těle absorbujeme emoce obou rodičů a pak je s sebou neseme životem. Ty se pak překrývají dalšími „emočními programy“ a rok za rokem se na původní jádro nabalují další vrstvy.

 

Dr. Burzynski  - TEXAS - nádory mozku