Život s úsměvem


Dopis z Misie

16.07.2014 09:43

 

Moji milí, zdravím vás ze subtropů, kde právě začíná zima, zatímco vy se chystáte na letní prázdniny

Pro lidi z chatrčí je to období hodně těžké, tak pomáháme, jak se dá – oblečení, deky…Jedné paní s dětmi jsme třeba pomáhali obložit chatrč, kde jim pršelo a foukalo a to tak, že hodně. Stihli jsme to, Bohu díky, ještě než začalo pršet.            

    

 

V poslední době přišly dvě mladé maminky, že jim vypálili dům a zůstaly s dětmi mezi holými stěnami (i bez střechy). Tak jsme jim také pomáhali s oblečením a sháníme třeba postel. To jen tak telegraficky něco z mnoha situací tady

Po postní době přišly očekávané velikonoce a radost ze VZKŘÍŠENÍ J Na liturgii přicházeli i lidé z blízkých i vzdálenějších míst (někteří až z Asunción) a ti, kteří měli to štěstí a našlo se pro ně kousek místečka v Centru, tady s námi strávili celý svatý týden. Byla pěkná a hluboká atmosféra…pár fotek pro přiblížení.

 

Svěcení palem na květnou neděli

 

Na zelený čtvrtek jsme jely do San Lozenca na mši s biskupem.

 

Zelený čtvrtek a vigilie vzkříšení v Centru

 

Velikonoční oktáv je tady vždy ve znamení příprav na oslavu BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ. Tento rok jsme měli novénu vždy večer při slavnostní mši a během dne bylo plno práce s praktickou přípravou (připravit se na víc než 2 000 lidí a nachystat zázemí pro tělo i duši není jen tak, ale s Boží pomocí všechno proběhlo k duchovnímu prospěchu mnohýchJ je krásné vidět, jak se takové množství lidí chce setkat s Pánem ve svátosti smíření a pak při Eucharistii

 

Letos má naše kongregace 170 let výročí jsme oslavily poutí po františkánských památkách tady v okolí. Byl to moc hezký, františkánský den.

 

S dětmi jsme oslavovaly následující týden. Sestra Klára (naše první novicka z Paraguaje)připravila krátkou scénku o vzniku naší kongregace a nechyběl ani dort či řízek k obědu – což je pro naše raubíře něco.

 

V květnu je den matek, proto jsme s dětmi připravovali dárky, srdíčka s přáním pro maminky :-)

 

Nám se teď se blíží zimní prázdniny, tak vymýšlíme program, co budeme s dětmi dělat. 14. a 15. června se uskutečnila duchovní obnova pro děvčata zaměřená na rozpoznání povolání.

 

Centrální byla otázka sv. Františka: „Pane, co chceš, abych udělal?“

 

Z praktických potřeb vznikla myšlenka postavit místnost pro děti a tak jsme se do toho s Boží pomocí pustili (i díky darům z dokumentu Zázrak v pralese jsme mohli začít) a už budeme zastřešovat. Podívejte se, jak se u nás staví

 

Tolik z poslední doby jen nějaké střípky, jak tu žijeme.

Mějte se krásně a požehnaně a pěkné prázdninové dny vám vyprošuje a vzpomíná vaše s.Agáta

z historie :    https://www.aregua.cz/cz/aktualne.php

 

—————

Zpět