Život s úsměvem


Články a akce

17.05.2015 10:56

Ideální čas na citronovou vodu

Každý rok je zjištěno plno nových skutečností ohledně docela běžného (a  přitom i zázračného) ovoce – citrónu. Nový vitamin – Vitamin P   (flavonoid) – byl přidán k hodnotnému vitaminu C, který se nachází v této pochoutce z kuchyně, nebo-li z dietní...

—————


 Detoxikace organismu

Detoxikace organismu je celková očista těla od nahromaděných jedovatých látek (toxinů).

Tyto látky jsou různého původu od mikroorganismů, parazitů až po látky chemické podstaty. Ty se dostávají  do organismu jedince vdechováním, přijímáním potravy, nadužíváním léků, stykem s kontaminovanými předměty apod. Je takřka nemožné se jim vyhnout, je však možné se jich průběžně zbavovat pravidelnou očistou

 

Kde se v těle hromadí nejvíc toxických látek? 

Toxiny mohou působit všude v organismu,od celého zažívacího systému a jsou i dále  roznášeny krevním řečištěm, lymfou apod. Jsou však místa  například střeva , kde se hromadí odpadní látky a tam je největší koncentrace. Toxické látky se ukládají i do tkání jednotlivých orgánů.

Zakončením trávicího procesu je pravidelné vylučování odpadních látek stolicí. Je to nepopulární a pro většinu velmi diskrétní téma. Nicméně vylučování je přirozené a pro život a zdraví každého jedince důležité.

Špatná skladba jídelníčku, hektický život, nesprávné vyprazdňovací návyky, nedostatek pohybu  stres aj. působí na ukládání a hromadění toxických shluků uvnitř střev.

Dalo by se to vyjádřit tak, že jsou střeva oblepena nestrávenými zbytky potravy, které za hnilobného procesu vylučují do krve spoustu jedovatých látek. 

Detoxikace je proces, při kterém jsou jedovaté látky (toxiny) vylučovány z organismu jedince.

JAKO PRVNÍ LINIE SE NEJLÉPE DETOXIKUJE PRÁVĚ CELÝ ZAŽÍVACÍ TRAKT ,VČETNĚ STŘEV . DÁLE PO „OTEVŘENÍ“ – ZLEPŠENÍ  KAPILÁRNÍHO ,  CÉVNÍHO SYSTÉMU SE NÁSLEDNĚ ZAČNOU UVOLŇOVAT CHEMICKÉ LÁTKY A TĚŽKÉ KOVY Z TKÁNÍ ORGÁNŮ.

Detoxikace je kombinace zdravých produktů , které napomáhají intenzivnějšímu vylučování toxinů a těžkých kovů z těla.

Očistné – detoxikační kůry jsou aktivní přírodní látky, které přirozeným způsobem vyčistí organismus od toxinů různého druhu.

Jsou to různé bylinné čaje, šťávy a tablety na rostlinné bázi, vlákniny apod.

Mezi nejznámější očistné prostředky patří šťáva z Aloe Vera GEL-KONCENTRÁT,  Chlorella , Mladý ječmen  ,Vojtěška, korálová voda,  a další.

Naše očistné kůry mají  celostní charakter, tedy zasahují do více oblastí těla.

Zaměřujeme se i na určení vhodných stravovacích návyků pro daný genotyp a hledáme příčiny vzniklých potíží u klienta i na základě vyšetření krve darkfield metodou – pozorování živé kapky krve.