
Život s úsměvem
Doporučení před vyšetřením
Co se doporučuje před analýzou?
- Nejméně 4 hodin před vyšetřením nejíst.
- Den předem (hlavně večer) konzumovat racionální stravu s nízkým obsahem tuků.
- Během 6 hodin před vyšetřením vypít 1,5 l vody, tedy asi 2 dcl každou hodinu (pijte, prosím, jen neslazenou a nechlorovanou vodu nesycenou kysličníkem uhličitým).
- NEPÍT během 4 hodin před vyšetřením žádný čaj, kávu, mléko!
- Alespoň 30 minut před odběrem kapky krve nepoužívat mobilní telefon.
- Vyšetřovaný musí mít normální teplotu, při horečce dochází ke zkreslení výsledků.
Je vhodné každému, kdo:
- se zajímá o prevenci a přeje si mít optimální zdraví.
- má chronické či opakující se potíže a chce zjistit stupeň přetížení organizmu.
- je náchylný k opakujícím se infekcím a chce zjistit, jestli má v těle těžké kovy, chemikálie, nežádoucí léky nebo metabolity
Jak probíhá?
- Klient poskytne svou kapku krve a odebere kapku na sklíčko a dá jí pod mikroskop
- Darkfield specialista na poprvé poskytuje klientovi kurz darkfield poradenství, jak správně kapku sejmout a hodnotit, pomůže mu vytvořit zprávu a dá rady ke stravě a k přírodním doplňkům stravy; při kontrolách mu pronajímá mikroskop.
- Analýza kapky krve v temném poli mikroskopu je zcela neinvazivní metoda. Svou krev máte možnost pozorovat v přímém přenosu.
- Analýza a návrh doporučení trvá zpravidla 60 – 90 min. Nutné se předem objednat.
* v žádném případě nenahrazuje lékařská vyšetření a testy.
Zlepšení není zázrak, zdraví je udržitelný stav
Německý mikrobiolog profesor Dr. G. Enderlein (1872-1968) byl kurátorem berlínského zoologického muzea a autorem více než 500 vědeckých publikací. Také on viděl „tisícihlavé monstrum skryté v lidské krvi“ a věřil, že částice, jimž říkal „protity“, představují nezbytnou součást jeho životního cyklu.
Vysvětloval to takto:
„Každá prudká změna nebo narušení vnitřního prostředí těla může jinak neškodnému mikroorganismu umožnit, aby se vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoje, do formy způsobující onemocnění…“
„Protity“ lze pozorovat v mikroskopu s temným polem jako malinké zářící body. Enderlein říkal životnímu cyklu protitů „endobiosní komplex“, skládající se ze 14 fází (což jsou dvě méně než Naessensových 16) a tušil v něm podstatu mnoha nemocí. Enderlein objevil protity mucor racemosus fresen i v obyčejné ornici.
(Dr. Günther Enderlein za použití techniky „temného pozadí“ objevil v krvi pohyblivá miniaturní živá tělíska, která se spojovala s vysoce organizovanými baktériemi. Rozpoznal, že krev savců vždy obsahuje symbionta rostlinného původu a popsal koloběh vývoje a metamorfóz mikrobů v jeho mnohotvárné podobě. Jeho popis dokazuje, že se žádná živá bytost nepokouší bezmezně šířit a množit tou měrou, aby přitom vytlačila jiné životní formy. Naopak. Je zde viditelná snaha jednoho druhu o dosažení rovnováhy s jiným, což se odehrává i mezi mikroby a buňkami v našem těle.
Enderleinovy objevy vedly k mikroskopii na temném pozadí, a k formám diagnózy, jimiž lze identifikovat mikroorganizmy, obsažené v živé krvi, a z těchto poznatků posoudit aktuální nebo možné budoucí poruchy v budoucnu.